Wyszukaj w aktualnościach

Wycieczka do Muzeum Energetyki Podkarpacia

W dniu 15.06.2015 nasi wychowankowie odwiedzili Muzeum Energetyki Podkarpacia mieszczące się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie przy ul. 8 Marca 6. W muzeum znajdują się wyjątkowe pamiątki ilustrujące historię podkarpackiej energetyki, której początki sięgają 1909 roku. Można tu zobaczyć „archaiczny” sprzęt, który był kiedyś codziennym narzędziem pracy. Są to m.in. liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 roku czy też jeden z pierwszych polskich komputerów – Meritum wyprodukowany w 1985 r. oraz egzotyczne półbuty elektroizolacyjne, wyglądające jak duże kalosze, które chroniły elektryka pracującego przy montażu i naprawie linii energetycznych.

Zwiedzanie było ucztą dla miłośników nauki i techniki. Projekcja widowiskowych wyładowań transformatora Tesli oraz pokazy z dziedziny elektryczności i magnetyzmu na modelach edukacyjnych typu generator Van de Graffa pozostawiła niezapomniane wrażenie. Dużą popularnością cieszyła się też kolekcja starych telefonów i umundurowanie inkasenta Zakładu Energetycznego oraz pracowników brygady naprawczej wysokiego napięcia.

XII Konkurs Piosenki

W dniu 8.06.2015 w Teatrze Maska odbył się XII Konkurs Piosenki Wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Scena Teatru Maska w Rzeszowie gościła piętnastu reprezentantów placówek z różnych regionów Podkarpacia – od Stalowej Woli aż po Sanok. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: do lat ośmiu, do lat trzynastu i od trzynastu wzwyż.

Sponsorem imprezy był OPTEAM S.A.

 

Olimpiada szaradziarska

W Szkole Podstawowej nr 37 działającej przy naszej Placówce odbyła się VIII Olimpiada Szaradziarska dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Nasz wychowanek Ksawery Greguła otrzymał wyróżnienie.

 

 

Wycieczka do stadniny koni

W pogodny dzień 6 czerwca nasi wychowankowie zwiedzali Ośrodek Jeździecki Janiowe Wzgórze. Była okazja sprawdzić się jako jeździec pod opieką instruktora.